Bizimle İletişime Geçin
Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:23, Etiler/ İstanbul
TOPRAK ALTI SU YALITIMI
HİZMETLERİMİZ
TOPRAK ALTI SU YALITIMI

Toprak altı su izolasyonu, binaların temel kısımlarında ve zemin altında kalan diğer yapı elemanlarında suyun nüfuz etmesini önlemek için uygulanan bir izolasyon işlemidir. Bu işlem, bina içindeki yapı elemanlarının nemden ve suyun zararlı etkilerinden korunmasını sağlayarak bina ömrünü uzatır.

Toprak altı su izolasyonu, genellikle su yalıtımı için özel olarak tasarlanmış polimer esaslı malzemeler kullanılarak yapılır. Bu malzemeler, suyun beton ve diğer yapı elemanlarının içine nüfuz etmesini engelleyerek su geçirmez bir bariyer oluşturur. Toprak altı su izolasyonu için sıklıkla kullanılan malzemeler arasında bitümlü su yalıtımı malzemeleri, polimer esaslı membranlar, epoksi reçineler ve beton yüzeylere uygulanan özel kaplamalar bulunur.

Toprak altı su izolasyonu, binaların temel kısımlarının, bodrum katlarının, su deposu ve havuzların, köprülerin, otoparkların ve tünel yapılarının inşasında yaygın olarak kullanılır. Bu izolasyon yöntemi, suyun nüfuz etmesini önleyerek bina yapısını ve içindeki eşyaları korur ve bina kullanıcılarına güvenli bir yaşam alanı sağlar.